воскресенье, 24 мая 2020 г.

Логопед: хто такий і що входить в його компетенцію?

Професійне свято логопедів - «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада.
Не секрет, що мова людини розкриває багато про нього самому, будучи певним відображенням особистості. У сучасний століття комунікації необхідність красиво і правильно розмовляти стає буквально очевидною. Хороша чітка дикція може зробити людину успішною, а логопедичні дефекти – стати трагедією всього життя.
Раніше професії логопеда не існувало зовсім. Вважалося, що якщо людина має проблеми з мовленням, то це його індивідуальна особливість, яку не можна змінити.
Насправді ж заняття з гарним фахівцем можуть дати приголомшливий результат, повністю змінивши якість соціального життя.
Що робить логопед
Спеціаліст по дефектів мови працює переважно з дітьми: в дитячих садах, школах, а іноді і в спеціальних установах для учнів з вадами слуху та мови. Майже всі маленькі діти неправильно або нечітко вимовляють пару букв, однак це зазвичай проходить сама собою ще до першого походу в школу. У деяких же дефекти промови доводиться виправляти професійно.
На перший погляд здається, що в логопедії немає нічого складного, потрібно лише підбирати учням відповідні завдання і стежити за їх виконанням. Але це не так. Хороший логопед повинен відмінно володіти теорією свого предмета, знати анатомію і фізіологію мовних органів, патофізіологію. Крім того, йому потрібно багато спеціальних навичок: вміння робити логопедичний масаж для розслаблення м’язів гортані, здатність «на собі» показати необхідні пацієнту руху, володіння величезним терпінням.
Набагато рідше, ніж діти, що приходять до логопеда і дорослі. Підхід до дорослому пацієнту знайти набагато складніше, тому логопеда часто доводиться стикатися з замкнутістю і недовірливістю пацієнта. Кремезному чоловікові або молодій дівчині психологічно непросто заявити про свою проблему фахівця.
Можна з упевненістю сказати, що логопед – це свого роду вчитель, від якого вимагається необмежену терпіння і розуміння. Він повинен вміти знаходити підхід до кожного, подавати вправи дітям у цікавій ігровій формі і допомагати долати дорослі комплекси. Буває, що з моменту початку занять у логопеда до перших успіхів проходить кілька місяців або навіть років. Все залежить від складності ситуації і професіоналізму дефектолога. Інші обов’язкові якості професії — це комунікабельність і наполегливість.
Плюси і мінуси професії логопед
Переваги:
  • соціально значима професія;
  • можливість ведення приватної практики;
  • при роботі в навчальному закладі відпустка становить 56 днів і завжди припадає на літо;
  • найчастіше окремий кабінет;
  • робочий день близько 4-5 годин.
Недоліки:
  • емоційно важка робота, часто перетинається з нейропсихологією;
  • оформлення документації включено в неробочий час;
  • часом навіть тривала боротьба з проблемою може не увінчатися успіхом.

Комментариев нет:

Отправить комментарий